Babylonie

Partneři

Frýdek-Místek
Frýdek - Místek

Mgr. Marta Michaláková

Marta Michaláková

Od roku 1997 vyučuji tělesnou výchovu a německý jazyk na Obchodní akademii ve Frýdku-Místku. Jsem členkou OR AŠSK F-M, kde se od roku 1999 věnuji organizování výměnných pobytů pro mládež.


V roce 1999 jsem navázala kontakt s partnerskou organizací Sportjugend Hessen se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Prostřednictvím této organizace jsem začala spolupracovat s  organizacemi v Portugalsku, Francii, Španělsku, Itálii.

Na seminářích EU (Dánsko, Anglie, Španělsko) se mi podařilo získat kontakty na partnerské organizace ve Švédsku, Anglii, Dánsku, Polsku, Rusku.

Každý rok rozšiřuji síť kontaktů do dalších evropských států.

Od roku 1999 navštívilo náš kraj již více než 350 mladých lidí z různých koutů Evropy a téměř 400 mladých lidí našeho kraje se zúčastnilo eurocampů v Německu, Španělsku, Itálii, v Portugalsku, Francii, Švédsku, Anglii a také v Tunisku.

V roce 2002 jsem našla německého partnera pro mladé házenkáře SKP Frýdek-Místek (výměna trvá dodnes,) v letech 2005 a 2006 zprostředkovala výměnný pobyt pro handicapované děti ze Školy života. V roce 2009 zajistila účast 6 handicapovaným dětem z ostravské speciální školy na výměnném pobytu v rámci programu EU ve španělské Navaře.

Většina výměnných projektů byla financována na základě schválených projektů EU a za podpory města Frýdku-Místku, Moravskoslezského kraje a několika místních firem.


tel. 777 899 379
E-mail: eurocamp@seznam.cz

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich